توجه: رمز عبور شما به صورت خودکار ایجاد می شود و به آدرس ایمیل شما ارسال می شود.

انگیزشی دو ماراتن

گروه آموزشی درخشش در زمینه مشاوره تلفنی و اینترنتی نیز فعالیت دارد. ما میتوانیم بصورت مشاوره حضوری و یا مشاوره تلفنی و اینترنتی با شما در تماس باشیم.
گروه اموزشی درخشش
۱- از الان باید تغییر کنی
نمیدونم تا الان از دست خودت راضی بودی یا نه؟ اگه تا الان تمام انرژی و توانتو نذاشتی اشکال نداره! چون نمیدونستی! چون اشتباه کردی ولی دیر نشده! از همین الان تصمیم بگیر . از همین الان شروع کن! خودتو باور داشته باش که میشه به هدفت برسی . ایمان داشته باش که تلاشت بی نتیجه نمیمونه . به قول یکی میگفت اشتباه تا زمانیه که آدم ندونه! جاهل باشه ولی اگه بدونه

 و اشتباه کنه دیگه اسمش اشتباه نیست حماقته! تو از الان دیگه هرچی کم گذاشتی هر چی سستی کردی میخوای بذاری کنار . این قول رو به من بده … ۱۸ سال ۲۰ سال ۲۲ سال از زندگیت گذشته و تو هیچ وقت یه آدم متفاوت نبودی! من ازت میخوام یه تصمیم بزرگ بگیری! میخوام ۸ ماه مثل آدمی زندگی کنی که میخواد از لحظه لحظه های زندگیش استفاده کنه! میخواد خودشو به همه ثابت کنه! میخواد به همه بفهمونه که من حقم خیلی بیشتر از ایناست … من یه آدم متفاوتم..
فردا صبح زودتر پاشو! یه چایی واسه خودت دم کن! یه کم برو تو حیاط هوای تازه صبحگاهی رو نفس بکش! بیا پشت میز بشین قبل اینکه درس رو شروع کنی چند دو دقیقه چشماتو ببند … به رویاهات فکر کن.. به اروزهات به اهداف قشنگت.. به آیندت ..
دیگه تو یه آدم عادی نیستی تو باید انرژی و اعتماد بنفس ازت بباره! تو باید آرامش تو چشمات موج بزنه. .. یک لحظه  از فکر هدفات نیای بیرون ..اره فریااااااااااد بزن من یه آدم جدیدم… اون ادم قبل مــــُـــــــرد .. من میخوام واسه آیندم واسه اینکه بتونم به بقیه کمک کنم بجنگم .. میخوام بعد اومدن نتیجه ها به خودم افتخار کنم .. خانواده ام بهم افتخار کنن .. اره میدونم همین الان این شیطون لعنتی میاد سراغت … دوباره فکرای منفی .. تو که بار قبلم تصمیم گرقفتی ولی نشد… برو بابا تو هم همش این حرفا رو میزنی … اره شیطون خوب کارشو بلده ..یعنی کارش همینه .. اینکه نذاره تو به هدفت برسی.. اینکه اعتماد بنفستو نابود کنه .. اینکه تحقیرت کنه .. ولی نباید بهش اجازه بدی .. باید همیشه تو دهنی محکمی اماده واسش داشته باشی! اره من نتونستم ولی دوباره میخوام تلاش کنم… مهم اینه من تمام تلاشمو بکنم.. نتیجه دست خداست .. خدا که تلاشامو میبینه .. پدر و مادرم که تلاشامو میبینن ..من میخوام به همه ثابت کنم شایستگی هام بیشتر از ایناست … از لج شیطونم شده باید بخونی …
افرررررررررین .. حالا تصمیمتو گرفتی .. باید قدم اول رو برداری… قدم اول سخــته .. باید نشون بدی میخوای .. تو فقط ۸ماه قراره این مدلی زندگی کنی .. اینکه هرچی داری و نداری بذاری واسه ایندت.. اینکه از تفریحاتت از تلگرام و فیس بوک و دوستات و تلویزیون بزنی.. میدونم سخته ولی می ارزه ..بخدا می ارزه .. به آرامش بعدش به لیخند پدر ومادرت .. مطمئن باش خدا کمکت میکنه .. بهش اعتماد کن… وقتی خدا ارزویی به دلت انداخته یعنی توانایی رسیدن بهشو در تو دیده .. خیلی این جمله قشنگه! چرا الان خیلی ها دغدغه ها و فکراشون شده چیزای دیگه .. چیزای بیهوده .. لذت های آنی دنیا .. تو متفاوتی .. تو انتخاب شده ای واسه اینکه به اون هدفه برسی .. میدونم تا الان از دست خودت راضی نبودی.. اشکال نداره .. الان که فهمیدی اشتباه کردی جبران کن… حرکت کن.. فقط حرف نزن .. با عمل نشون بده …
۲-اصلاح باورهای غلط
باور غلط دانش آموز
در یک باشگاه بدنسازی پس از اضافه کردن ۵ کیلوگرم به رکورد قبلی ورزشکاری از وی خواستند که رکورد جدیدی برای خود ثبت کند. اما او موفق به این کار نشد.
پس از او خواستند وزنه ای که ۵ کیلوگرم از رکوردش کمتر است را امتحان کند. این دفعه او براحتی وزنه را بلند کرد. این مسئله برای ورزشکار جوان و دوستانش امری کاملا طبیعی به نظر می‌رسید اما برای طراحان این آزمایش جالب و هیجان انگیز بود. چرا که آنها اطلاعات غلط به وزنه بردار داده بودند.
او در مرحله اول از عهده بلند کردن وزنه ای برنیامده بود که در واقع ۵ کیلوگرم از رکوردش کمتر بود و در حرکت دوم ناخودآگاه موفق به بهبود رکوردش به میزان ۵ کیلوگرم شده بود.
او در حالی و با این «باور» وزنه را بلند کرده بود که خود را قادر به انجام آن می‌دانست.
power
هر فردی خود را ارزیابی میکند و این برآورد مشخص خواهد ساخت که او چه خواهد شد. شما نمی‌توانید بیش از آن چیزی بشوید که باور دارید«هستید». نخواهید توانست بیش از آنچه باور دارید«می‌توانید» انجام دهید. (نورمن وینست پیل)
لطفا” برای احراز موفقیت ، با جمله :« نمی توانم این کار را انجام بدهم » خداحافظی کن
اگر موفقیت هیچ ضربه ای به در نمی کوبد ، لطفا” در را عوض کنید .
«اما » و «اگر » و «شاید» موانعی هستند که موفقها از روی آن پریده اند .
موفقیت نصیب افرادی می شود که بیش از همه استقامت دارند .
می دانم موفقیت هم یک عادت است باید به موفق بودن عادت کرد
۳-به پشت سرت نگاه نکن
یادته یسری حرفهایی گفته بودی و قول هایی داده بودی؟
وقتی که به هدفت نرسیدی چرا بیشتر تلاش نمیکنی؟؟ چرا بازم به گذشته نگاه میکنی؟؟
مگه شما نبودی که از مشکلات زندگی شکایت میکردی و میخواستی وضعیتت رو بهتر کنی؟
اشکالی نداره دوستاتو بذار کنار- اشکالی نداره بعضی پل های زندگیت خراب بشه- به گدشته فکر نکن- رابطی ی دوستی ای که باعث بشه شما به راه بد کشیده بشی باید شکسته بشی و این اصلا پل نیستش!
همه رو رها کن و نترس- بیا جلو و گذشته را فراموش کن. این مسیر آینده ات خیلی موانع داره- میخوای مثل تفریح رفتن باشه؟؟خیر! میخوای بگم راه آسونی داری؟؟خیر! میخوای بگم در آینده گریه خواهی کرد؟؟ بله- افزایش تراز کار آسونی هست؟؟خیر! ولی این سختی ها حتی اگر تو را به هدف نرسونه باعث میشه بزرگ بشی- برو جلو- از جنگیدن با سختی ها نترس!
الان دیگه تموم پل های پشت سرت رو خراب کردی و راه برگشتی نداری و بایستی به حامد دلیجه قول بدی که به سمت جلو بری.
تو حال حاضرت رو دوست نداری. ساکت باش و چیزی نگو. فقط به بهبود فکر کن. پاشو تلاش کن اینقد حال میدههههه
بخون درستو – ریاضی- شیمی- فیزیک- اوف چقدر فیزیک شیرینه
ادبیات و شعرهاش چقد لذت بخش هست- زبان هم که تو را به دنیای به روز ربط میده
زیست و دینی و عربی رو خودتون یچی بسازین!
بخون که شما ۳۰ ساله شدی و از خدا خواستی که به گذشته برگردی و خدا تو را برگردوند
تو به اندازه ی کافی داری غصه میخوری- ولی بدون هیچ پاداشی- خب چه فرقی میکنه برو تلاش کن و زجر بکش و یک پاداشیم بگیر
پاشو بدو دیگه- چرا میخوای توجیه بیاری و یجوری  متن های من رو ایراد بگیری؟؟ همش غر همش غر- ببین همه میتونن موفق بشن واگر تو غر بزنی و انتظار موفق شدن داشته باشی در حق کسایی که غر نزدند بی عدالتی میشه.
برو حتی شده با گریه برای آینده ی خودت در این جهان بزرگ تلاش کن 
۴-انگیزشی افکار دوندگان دو ماراتن در دقایق پایانی
دو ماراتون، نوعی مسابقه دو استقامت محسوب می‌شود که در آن دوندگان باید ۴۲۱۹۵ متر را بدوند.
رقابتی که  حال و هوای آن از دور، بسیار زیباتر و برانگیزاننده‌تر از دشواری‌ها و سختی‌ها و چالش‌های آن از نزدیک است.
در سال ۲۰۰۶ نیویورک تایمز مقاله جالبی منتشر کرد و از زاویه‌ای دیگر به بررسی دوندگان دو ماراتون پرداخت.
در سایت ریاضی صد برای شما این متن زیبا را میذارم برای اینکه:
کنکور  شبیه دوی سرعت نیست که اگه سریع تر شروع کنی یا از رقیبات جلو بزنی حتما برنده میشی. کنکور شبیه دوی ماراتون می مونه! مهم نیست که تو اول مسابقه یا وسط مسیر نفر چندمی. مهم اینه که مسابقه رو تا آخر خوب تموم کنی.
انگیزشی ماراتن کنکور
دو ماراتن
شاید جالب‌ترین نکته در مورد این مقاله ایده‌ی آن باشد.
با دوندگان ماراتون صحبت شده و از‌ آنها پرسیده‌اند که در این مسیر طولانی (خصوصاً در اواخر آن که خسته کننده و شکننده است) چه چیزی در ذهن‌شان می‌گذرد
از میان انبوه نوآوری‌های تکنولوژی که پخش تلویزیونی رقابت‌های ورزشی را برای ما جذاب‌تر کرده‌اند، هنوز هیچ یک از این خوره‌های تکنولوژی، میکروفونی را ابداع نکرده‌اند که به ما بگوید در ذهن ورزشکاران چه می‌گذرد.
چنین وسیله‌ای خصوصاً در ورزش‌هایی مانند ماراتون می‌تواند مفید باشد. ورزشی که حال و هوای آن از دور، بسیار زیباتر و برانگیزاننده‌تر از دشواری‌ها و سختی‌ها و چالش‌های آن از نزدیک است.
فکر کنید چقدر خوب می‌شد که می‌دانستیم در ذهن دوندگان ماراتون چه می‌گذرد.
مارتون در مقایسه با متوسط ورزش‌ها طولانی‌تر است و طبیعتاً فرصت بیشتری به ورزشکاران می‌دهد تا با خود فکر کنند.
لیدیا سایمون قهرمان جهانی و دریافت کننده مدال نقره المپیک توضیح می‌دهد که: «فکر می‌کنم در سطحی که ما قرار داریم، دیگر واقعاً بدن هیچ اهمیتی ندارد. ۹۰٪ ماجرا مغز است. در طول مسابقه تو گفتگوهای احمقانه‌ی زیادی با خودت در ذهنت داری».
جف گالووی، توضیح می‌دهد که در شب قبل از مسابقه، یک کیسه پلاستیک ساندویچ دارد و در آن [به صورت خیالی] میلیون‌ها مولکول اکسیژن جمع می‌کند و آن را همراه خودش به مسابقه می‌برد.
جایی که دیگر اواخر مسابقه است و نیازمند انرژی بیشتر است، آن نایلون [خالی و معمولی] را جلوی دهان و بینی‌اش باز می‌کند و فشار می‌دهد و با نفس کشیدن در آن هوایی که از دیشب جمع کرده، دوباره زنده می‌شود و انرژی می‌گیرد.
کاستور، دونده‌ی موفق دیگری در ماراتون توضیح می‌دهد که در اواخر دویدن، مدام در ذهن خودش کلمه‌ی مومنتوم را تکرار می‌کند.
او توضیح می‌دهد که شاید این کلمه برای شما معمولی باشد. اما برای من تداعی‌های مهمی دارد. تداعی اینکه با هر گام که جلوتر می‌روم مومنتوم (یا تکانه‌) بیشتری ایجاد می‌شود و متوقف شدن من سخت‌تر می‌شود.
پائولا رادکلیف قهرمان دیگر ماراتون، در این شرایط به سراغ ریاضیات پایه – در حد شمردن – می‌رود.
او به تجربه دریافته است که وقتی به آرامی تا صد می‌شمارد، حدوداً یک مایل دویده است. رادکلیف فکر می‌کند که این شمارش، کمک می‌کند تا ذهن او فرصتی برای افکار منفی پیدا نکند.
نیکولاس ثورلو دونده‌ی دیگری است که تکنیک‌های خودش را دارد. او در مراحل پایانی ماراتون، قدم‌هایش را می‌شمارد و هر بار تا رسیدن به عدد پانصد این کار را ادامه می‌دهد.
او همچنین در ذهنش این جمله را تکرار می‌کند:
 Pain is inevitable; Suffering is optional.
 درد کشیدن اجتناب ناپذیر است، اما رنج کشیدن انتخاب ماست.
ثورلو توضیح می‌دهد که تکرار این جمله همیشه کمک کرده است که متوقف نشود.
درالمپیک امسال ۲۰۱۶ دونده ایرانی دو ماراتن با اختلاف حدود هشت دقیقه با نفر اول صدو بیست و نهم شد .
جالب نحوه تمام کردن مسابقه دو از طرف آقای محمد جعفر مرادی بود  
محمدجعفر مرادی، در مسابقه دو ماراتن در المپیک ریو ۲۰۱۶ با وجود مصدومیت شدیدی که در حین مسابقه برایش ایجاد شده بود لنگان لنگان و با حالتی نا متعادل توانست بارکورد ۲:۳۱:۵۸، مسافت ۴۲ کیلومتری را طی کند و به‌عنوان نفر صد و بیست و نهم از خط پایان مسابقات بگذرد و به شدت مورد تشویق تماشاگران حاضر در محل قرار گرفت.
تمام رقابت های بشری رو می توان همین طوری تقسیم کرد:
رقابت های کوتاه، مثل دو ۱۰۰ متر
رقابت های بلند، مثل دو ماراتون
توی رقابت های کوتاه مدت جسم بیشترین نقش رو داره و باید تلاش کنی تو زمان کوتاه بیشترین بهره وری رو داشته باشی
ولی توی رقابت های بلند مدت چه تو زندگی و چه توی مسابقات بدترین راه اینه که از همون اول به آخر قضیه نگاه کنی، مثلاً اگر بخوایی زبان یاد بگیری بدترین کار اینه که از اول فکر کنی چه طور می تونی یه فیلم خارجی نگاه کنی و راحت معنیش رو بفهمی این کار بده چون باعث می شه این کار خیلی برات سخت بشه و نا امید بشه.
در عوض بهترین روش اینه که قدم های کوچک برای خودت تعریف کنی و به اونها فکر کنی. مثلاً بگی من می خوام تا آخر این هفته ده تا لغت جدید یاد بگیریم و …
       برای آشنایی با روش های مدیریت زمان اینجا را کلیک کنید.
  • ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:
پیمایش به بالا