توجه: رمز عبور شما به صورت خودکار ایجاد می شود و به آدرس ایمیل شما ارسال می شود.

روش مطالعه درس جبر و احتمال

گروه آموزشی درخشش در زمینه مشاوره تلفنی و اینترنتی نیز فعالیت دارد. ما میتوانیم بصورت مشاوره حضوری و یا مشاوره تلفنی و اینترنتی با شما در تماس باشیم.

روش مطالعه درس جبر و احتمال

فصل اول، استدلال ریاضی
      اصول و پایه این مبحث استدلالات ریاضی هستند که باید با تمرین زیاد ابتدا مفاهیمی که در مباحث وجود دارند را تشخیص بدهند که هر کدام از سوالات یا مسائلی که عنوان شده با چه فرمول و استدلالی حل خواهد شد.
    انواع استدلالات ریاضی عبارتند از: قضایای شرطی شده / اثبات­ های برگشتی / برهان خلف / استدلال ریاضی / مثال نقض  استدلال استنتاجی / استدلال تعمیم یافته / درک شهودی / استدلال تمثیلی / استدلال استقرایی / اصل لانه کبوتری و … مجموعه استدلالاتی هستن که می­بایست هر داوطلبی مسلط باشد و بداند بر اساس هر کدام از این مسائل و سوالات کنکوری چه استدلالاتی را شامل میشود تا به پاسخ برسیم.
فصل دوم، مجموعه ضرب دکارتی و رابطه
مطالعه جبر و احتمال
    اولا در این درس داوطلب با مبحث مجموعه آشنایی پیدا میکند و فعالیت­ های ریاضی عضویت و جزئیات و موارد دیگر را از مجموعه ­ها ارزیابی میکند و ضمنا موضوعاتی چون رابطه در مجموعه ­ها نیز عنوان خواهد شد هم چنین مسائلی چون ضرب دو مجموعه در یکدیگر که از مباحث مطرح شده در ضرب دکارتی می­باشد .
   پس از این­ها که دانش آموز مسلط به مباحث شد، روابط ریاضی مطرح میشود و باید برای این که سوالات کنکوری را بتواند حل کند لازم است که روابط ریاضی را ارزیابی و تجزیه و تحلیل کند.
فصل سوم، احتمال و پدیده‌های تصادفی
    مبحثی که مورد علاقه دانش ­آموزان و حتی غیره است، پیش بینی کردن اتفاقاتی است که قابل پیش بینی نیستند، که در این فصل بحث میشود. برای شروع مطالعه باید پدیده­ های تصادفی رو از پدیده­ های غیر تصادفی تشخیص بدهید و وجه تمایزش را بدانید.
موضوع مهمی که در این مبحث مطالعاتی وجود دارد این است که میتوانیم پیشامدهای مستقل و وابسته و پدیده ­هایی که تصادفی پیوسته و گسسته هستند را با روابط و قواعد ریاضی مشخص کنیم. این را هم اشاره کنیم که اگه بتوانید این مباحثی که در جبر و احتمال عنوان شده را خوب آموزش ببینید، میتوانید راحت تر با ریاضی گسسته ارتباط برقرار کنید و بهتر بفهمیدش.
فصل چهارم، احتمال
اندازه‌گیری شانس، پایه و اساس این فصل احتمالات است، که پیش زمینه مطالعاتش فصل قبلی است. این فصل شاید ظاهری سخت در تست­ها داشته باشد اما با تمرین زیاد میتوانید سرعت و دقت تست زنیتان را بالا ببرید، هم این که با نمونه سوالات بیشتری مواجه میشوید برای آمادگی کنکورتان.

 

 

برای اطلاع از چگونگی روش مطالعه زیست شناسی اینجا را کلیک کنید.
همچنان ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید: 
پیمایش به بالا