روش مطالعه درس زبان
    روش مطالعه درس زبان کلیدی ترین راه و روش برای شروع مطالعه این درس مهم و کاربردی و راهبردی در کنکور سراسری است. لازم به ذکر است که آخرین درس عمومی شما در دفترچه سوالات عمومی درس زبان انگلیسی می باشد. این درس ۲۵ تست مثل درسای دیگه عمومی در کنکور سراسری داره و ضریبش ۲ هست. لازم به ذکر هم هست که خیلی از دانش آموزان این درس رو اصلا نمیزنن یا حتی شده منفی هم زدن و این می تونه برای شمایی که به دنبال رتبه خوبی هستید خبر خوبی باشه، ما به شما کمک می کنیم که با برنامه ریزی و آموزش روش مطالعه درس زبان بتونید بیشترین بازدهی و ثمره رو از این درس داشته باشید.
     روش مطالعه درس زبان برای هر فردی میتونه سبک خاصی داشته باشه اما این مورد در این درس مشترک می باشد که زبان درس حفظی و خیلی فرار هست و اکثر دانش آموزان با این درس مشکل دارن و نمیتونن ارتباط باهاش برقرار بکنن و باعث میشه که همون اول این درس رو از کنکورشون حذف بکنن که این پیشنهاد ما به شما نیست. هیچ درسی رو از کنکور حذف نمی کنیم برای شما.
     دامنه لغاتی که برای کنکور استفاده میشن خیلی هم زیاد و نامحدود نیست و شما می تونید با برنامه ریزی و مطالعه مستمر به توانایی حفظ لغات زبان دست پیدا کنید، البته همون طور که اشاره کردم چون این درس مطالبش فرار هستن باید مستمر مرور و تکرار بشن تا بتونیم کاری از پیش ببریم. یعنی اگه مرور مستمر و تکرار مطالب رو در برناممون نداشته باشیم هرچقدر هم مطالب رو مطالعه کرده و مسلط شده باشیم فرار بودن مطالب باعث این میشه که نتونیم تست رو به درستی بزنیم.
برای شروع مطالعه یک کتاب جامع تهیه کنید.
   در روش مطالعه درس زبان، در هر درس اولین کار لغات پایانی را مطالعه کنید. سعی کنید لغات را صرفا حفظ نکنید و معنی آن ها را بخوبی متوجه شوید، با روش های متنوعی که در حفظ کلمات وجود داره (تصویر سازی، ربط دادن کلمه با چیزی یا موقعیتی، رمزگذاری و …).
    روش مطالعه درس زبان به گونه ای هست که بعد از مطالعه لغات سعی کنید چند تست از مبحث لغت بزنید.
برای مشاوره تحصیلی با ما همراه باشید: ۸۸۳۷۹۵۹۸
۲) بعد از مطالعه لغات، نوبت به گرامر می رسد.
    شاید گرامر کل کنکور در زبان انگلیسی و اون چیزی که واقعا برای پاسخگویی سوالات کنکور نیاز دارید، سه یا چهار صفحه بیشتر نباشد (پس عقل حکم میکنه که این ۳-۴ صفحه رو خوبه خوب بخونیم و مسلط بشیم و یا همیشه این صفحات رو به صورت یادداشت و فلش کارت همراه خودمون داشته باشیم).
نکته: اصلا دنبال این نباشید که کتاب ها و یا جزوات حجیم رو برای یادگیری گرامر خریداری بکنید. حتی خود کتاب درسی هم منبع مناسبی برای تمرین و آموختن گرامر هستش. حتما در مبحث گرامر به جملات کتاب درسی دقت کنید چون اساسا تست ها بر پایه قاعده دستوری این جملات طراحی می شود (بازم تاکید می کنم کتاب درسی مهمه)
پس از این مرحله شما میتوانید لااقل به ده تست از زبان پاسخ دهید و حداقل ۴۰ درصد نمره کسب کنید. بدون این که متن و یا کلوز تست را دیده باشید.
۳) پس از آن که به واژگان و گرامر یک درس مسلط شدید نوبت به تمرین کلوز تست و متن میرسد.
برای هر دو این موارد باید مرتب و مستمر تمرین کنید و تست بزنید.
    در کلوز تست با جاهای خالی مواجه می شوید که به گونه ای طراحی شدن که احساس میشه هر چهار گزینه می تونند جواب سوال باشند. اما باید سعی کنید گزینه درست تر را انتخاب کنید. حتما جمله بعد از جای خالی را هم بخوانید تا به فهم بهتری از موضوع برسید (از اسمش مشخصه کلوز تست یعنی تست با جواب بسته و مشخص، فقط باید جواب مورد نظر رو انتخاب بکنیم نه اون چیزی که حس می کنیم درسته).
در آخرین تست از کلوز تست ها، معمولا یک سوال هم از گرامر طرح میشه که اتفاقا جواب اکثر این تست ها هم گزینه ای است که حاوی فعل مجهول هستش.
   اما برای موفقیت در تست های متن که شامل دو متن و ۱۰ سوال می باشد باید استراتژی خاصی داشته باشید.
برای مشاوره تحصیلی با ما همراه باشید: ۸۸۳۷۹۵۹۸
   در روش مطالعه درس زبان سریعترین و کارامد ترین روش این است که ابتدا سوالات را بخوانید تا هم اول با موضوع کمی آشنا بشید و هم بتونید به سرعت به داخل متن رفته و جواب ها را پیدا کنید. فایده دیگه این روش این هست که بعضی سوالات که از متن طرح میشن، تنها با اطلاعات عمومی که دارید قادر به حل شدن هستند! یعنی وقتی سوال را می خونید متوجه میشید شاید در ارتباط با متن طرح شده اما میتونیم بدون این که متن را خوانده باشیم اون رو پاسخ بدیم. این یک ترفند تستی از طرف طراحان است تا وقت کسانی که اول سراغ متن میروند هدر رود (شما هم فقط با تکرار و تست زدن های زیاد میتونید جلوی این ترفند رو بگیرید و وقتتون رو هدر ندید و به هدفتون که جواب صحیح هست برسید، تمرین + تست + روش مشخص برای تست زنی).
    در روش مطالعه درس زبان اگر بخواهید اول از همه متن را شروع کنید اگر وسواس داشته باشید و بخونید و کلمه به کلمه بفهمید و تحلیل کنید وقت خودتون را هدر میدید و تازه بعد از آن باید سراغ سوالات برید، مجددا به متن برگردید تا پاسخ رو پیدا کنید، یعنی هم وقت رو از دست میدی هم استرس می گیرید که جواب رو دیر پیدا کردید.
   این رفت و برگشت ها باعث اتلاف وقت فراوان و از دست دادن فرصت می شود که بازی دو سر باخت هستش برای ادامه زمان بندی در کنکور.
   شما می توانید در آزمون های آزمایشی با تمرین و تکرار استراتژی مناسب خودتون رو پیدا کنید و در کنکور از اون استفاده کنید، چون قبلا این روش رو بارها تکرار کردید، وقت کمتری ازتون میگیره و مطمئن باشید که موفقیت بیشتری نصیبتون میشه.
  نکته آخر این که اگه قبلا به کلاس های خصوصی زبان در آموزشگاه ها می رفتید کارتان راحت تر است و بهتر میتونید با این درس کنار بیاید ولی اصلا نگران نباشید، اگر هم کلاس نرفته باشید، با تمرین و تکرار و پیگیری مستمر، شما هم میتونید موفق باشید.
  معمولا دانش آموزانی که قبلا به این کلاس ها رفتن، مشکلی در واژگان و گرامر ندارن و فقط باید تمرینات خودشون رو روی تکنیک های متن خوانی بذارن و روش مشخصی رو پیش ببرن.
همه چیز درباره  کنکور زبان
نکته نهایی : برای موفقیت در یه مسابقه، باید کارهایی رو بکنید که رقیبای شما نمیتونن انجامش بدن، این برگ برنده شما در این مسابقه هستش، کاری بکن که اونا سختشونه انجام بدن و اون کار سخته در کنکور، خوندن زبان کنکوره