توجه: رمز عبور شما به صورت خودکار ایجاد می شود و به آدرس ایمیل شما ارسال می شود.

روش مطالعه زمین شناسی

   روش مطالعه زمین  شناسی
 با هر سطح تحصیلی و آمادگی که هستید، یک روش مطالعه خاص را باید در پیش بگیرید. اینجا به شما میگوییم که با هر سطح آمادگی، چطوری باید درس زمین شناسی را برای آزمون سراسری گروه علوم تجربی مطالعه کنید.
کسانی که می­خواهند برای زمین شناسی سه ماه وقت بگذارند...
روش مطالعه زمین شناسی
      این افراد اول باید یک دور متن درس را بخوانند و به شکل ها خوب نگاه کنند. بعد که این کار تمام شد، شروع کنند پارگراف به پارگراف بخوانند و حفظ کنند و شکلها را بکشند و نامگذاری کنند.
جداول را هم اگر روی کاغذ بنویسند، خیلی خوب میشود. تذکر خیلی مهم این است که این درس به شدت نیاز به خلاصه برداری دارد و بدون خلاصه برداری حق ندارید دور اول را تمام کنید؛
ولی از انجایی که خلاصه برداری زمان می­برد،  همان کتاب حاشیه­ نویسی کنید. بعد از خواندن هر فصل  تست بزنید و نکاتی که از درس فهمیدید را در حاشیه­ های کتاب بنویسید. نکات ترکیبی شکل ­ها و نقشه ­ها و جدول­ ها را با خود متن کتاب زیر هر شکل، نمودار، نقشه یا جدول بنویسید.
همه این کارها را انجام می­دهید تا در دور دوم و سوم بسیار سریع­تر شوید. در تمام مرورها هم بلااستثنا تست زدن باید وجود داشته باشد.
کسانی که می خواهند یک ماهه زمین شناسی را جمع کنند ….
این افراد دیگر به خلاصه برداری و دقیق خوانی نمی­رسند. توصیه می شود که یک دور فصل را بخوانند و به جای آن بروند و نکات تستی و پاسخ ­های تشریحی تست های کتب آموزشی را حفظ کنند و دائماً این تستها را مرو کنند. پس انتخاب یک کتاب تستی با پاسخ های خوب خیلی مهم است.
برای اطلاع از روش مطالعه درس عربی عمومی  اینجا را کلیک کنید.
همچنان ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید: 
 با ما تماس بگیرید   ۰۲۱۸۸۳۷۹۵۹۸

 

پیمایش به بالا