گروه آموزشی درخشش در زمینه مشاوره تلفنی و اینترنتی نیز فعالیت دارد. ما می توانیم بصورت مشاوره حضوری و یا مشاوره تلفنی و اینترنتی با شما در تماس باشیم.

    

شیوه­ ی  مطالعه درس زیست شناسی

 نگاهی به تعداد سوال  در زیست و زمان آن:
      سوالات زیست در کنکور دارای ۵۰ سوال می­باشد که زمان پاسخگویی به آن ها حدود تقریبا ۳۶ دقیقه می­باشد یعنی زمان بندی برای هر سال تقریبا ۴۳ ثانیه می­باشد بنابراین دانش‌آموزان باید با دقت لازم و پاسخگویی سریع به هر سوال به حداکثر عملکرد در این در برسند از کتاب زیست سال دهم۱۲ تا ۱۴  سوال و کتاب یازدهم نیز بودجه بندی آن ۱۸ تا ۲۰ سوال می­باشد.
کتاب زیست دوازدهم ۱۸-۲۱تست را شامل می­شود که بسیاری از این تستها در این کتاب ها ترکیبی می­باشد که شما عزیزان باید توجه کنید که فصل­ هایی که ترکیبی هستند و تست­ های آنها به صورت ترکیبی در کنکور می­ آید را توجه ویژه نمایید  یعنی یک تست می‌تواند شامل چندین فصل در کتاب باشد.

مطالعه زیست شناسی

روش مطالعه هر درس و زمان گذاشتن برای آن:
  برنامه ای که مهندس خلیلی  برای هر دانش آموز در نظر گرفته­اند  این است که باید آن­ها بتوانند در هر هفته حدود ۱۲ ساعت برای درس زیست وقت بگذارند این۱۲ ساعت می‌تواند بسیار مفید باشد.  برای تست زنی می­توانید جمعی از تست­ها را باهم در زمان مشخصی تست بزنید و خودتان را محک بزنید.
باید زمان را مدنظر بگیرید چون در کنکور زمان بسیار مهمی باشد و وقت­ هایی را که برای هر درس در نظر می­گیرید باید هدفمند باشد.
    نکته دیگری که برای خواندن درس زیست باید مد نظر داشته باشید این است که زیست بسیار مفهومی می­باشد و مطالب آن فرار می­باشد و خیلی زود از یاد می­رود بنابراین شما برای اینکه زیست را بهتر یاد بگیرید و مطالبی را که خوانده­ اید  فراموش نکنید باید بعد از خواندن هر مطلب یا بعد از دیدن دی وی دی های آموزشی آن را مرور کنید یعنی بعد از یک هفته آن را مرور کنید تا مطالب به حافظه بلند مدت شما انتقال یابد.
پیشنهاد می­کنم زیست را به صورت انیمیشن و الگو یاد بگیرید زیرا تاثیر انیمیشن در یادگیری بسیار بیشتر از مطالب خشک کتاب می‌باشد.  بعد از دیدن مباحث به صورت الگو و انیمیشن شما م یتوانید نکته‌های آموزشی را در یک دفتر مخصوص به نام دفتر نکته برداری زیست یادداشت نمایید و بعد از دیدن  هر مبحث نکته برداری کرده و بعد از چند روز آن را مرور کرده تا در ذهن شما ثبت شود و ملکه ذهن شما شود.
برای اطلاع از چگونگی روش مطالعه ریاضیات اینجا را کلیک کنید.
همچنان ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید: 
 با ما تماس بگیرید   ۰۲۱۸۸۳۷۹۵۹۸