مدیریت مالی، صنعتی

هدف و ماهیت:

رشته مدیریت مالی در همین راستا ایجاد شده است. در این رشته دانشجویان با تئوری‌های نوین مدیریت مالی و کاربرد آنها آشنا می‌شوند و در نهایت می‌توانند با ارائه راهکار‌هایی برای بسط و توسعه سرمایه‌گذاری، گام‌های مؤثری در حل مشکلات اقتصادی کشور بردارند.

مدیر مالی شرکت به طور مداوم با تصمیماتی در این سه حوزه مواجه است و به دنبال دستیابی به ترکیبی از سیاست ها و تصمیم گیری ها به منظور هدایت صحیح موسسه در این سه حوزه است که نهایتا هدف ایجاد ارزش و حداکثرسازی ثروت را برآورده کند.

فارغ التحصیلان این رشته با تسلط به مباحث تئوری مدیریت مالی در حوزه های مختلفی همچون سرمایه گذاری و بانکداری و بیمه و مدیریت ریسک و مهندسی مالی (ارایه روش های نوین مالی) تامین مالی و اعتباری و … می تواند در پست های مرتبط سازمانی ازجمله معاونت مالی (در مفهوم جدید آن ) و معاونت سرمایه گذاری و تامین مالی اعتبارات مالی در بانک ها و ارزیابی اقتصادی پروژه ها و شرکت های سرمایه گذاری و بورس اوراق بهادار و غیره مشغول بکار شوند. این رشته در حال حاضر دارای آینده شغلی بسیار مناسبی می­باشد. امکان ادامه تحصیل در این رشته تا مقطع دکترا وجود دارد.

مدیریت صنعتی

هدف و ماهیت:

صنعت هر کشور بدون شک از جمله مهمترین ارکان توسعه پایدار در عرصه­های مختلف آن کشور محسوب می­شود. مدیریت صحیح و بهینه این بخش تأثیرات مثبت و شایان توجهی در رشد و ارتقای جامعه و سطح زندگی مردم خواهد داشت.

 

فارغ التحصیلان دوره کارشناسی رشته مدیریت صنعتی ضمن آشنا شدن با مفاهیمی همچون سازمان، منابع انسان

ی، کاربردهای ریاضی در مدیریت، مباحث کیفیت، حسابداری و حسابداری صنعتی و بحث­های کمی مدیریت ، آمادگی علمی لازم را برای ورود به این حوزه از کسب و کار پیدا می­کنند و در صورت انتخاب شغل مناسب و رشد و پیشرفت در شغل خود می­توانند پس از کسب تجربه، مسئولیت بخشی از خط تولید یک کارخانه ، مدیریت یک پروژه صنعتی و یا یک شرکت تولیدی را بر عهده بگیرند.

اگرچه این رشته شباهت هایی با مهندسی صنایع – گرایش تولید، دارد اما توجه آن بیشتر به ارتباط صنعت با نیروی انسانی و ابعاد مالی و رفتاری صنایع است در حالی که مهندسی صنایع به ابعاد فنی و تکنیکی صنایع می­پردازد.

آینده شغلی و بازار کار:

فارغ التحصیلان این گرایش می­توانند در قسمتهای مدیریت و برنامه ریزی تولید، اداره حفاظت فنی ، قسمت کنترل کیفیت کالا ، نگهداری و تعمیرات مشغول بکار شوند. ضمنا توانایی فعالیت در امور مربوط به مدیریت و کنترل پروژه و مدیریت و ارزیابی عملکرد را دارا هستند.