توجه: رمز عبور شما به صورت خودکار ایجاد می شود و به آدرس ایمیل شما ارسال می شود.

کنکور برای دبیرستانی ها

گروه آموزشی درخشش در زمینه مشاوره تلفنی و اینترنتی نیز فعالیت دارد. ما میتوانیم بصورت مشاوره حضوری و یا مشاوره تلفنی و اینترنتی با شما در تماس باشیم.
نکات مهم کنکور برای دبیرستانی ها
بسیاری از دانش آموزان دبیرستانی سوال های زیادی درباره چگونگی آمادگی در کنکور پرسیده اند و اینکه چگونه به استقبال کنکور رفته و این روزهای سرنوشت ساز را چگونه طی کنند؟
مهندس محمـّد خلیلی در این رابطه چند توصیه به شما عزیزان دارد:
۱.عادت کنید درس بخوانید.
در سال های آینده که دانش آموز دوازدهم خواهید بود و تلاش جدی تری برای قبولی در کنکور خواهید نمود ممکن است مجبور شوید بیش از ۶۰ ساعت در هفته درس بخوانید.
اگرشما در سال های دبیرستان عادت به مطالعه نکرده باشید قطعا در این زمان دچار مشکل می شوید. خستگی، بی انگیزگی و افت راندمان مطالعه شما و همچنین افت میزان یادگیری می تواند از تبعات این عادت نکردن باشد، لذا توصیه ما این است که مهم ترین وظیفه یک دانش آموز دبیرستانی عادت کردن به ساعات طولانی مطالعه است.
این عادت مانند تمامی تغییرات هستی تدریجی صورت می گیرد.
۲.در مطالعه خود، هدف گذاری داشته باشید.
افزایش ساعات مطالعه باید با در نظر داشتن شرایط رسیدن به یک قله سخت باشد. شما نمی توانید ابتدا کوهپیمایی را به سرعت شروع کنید چون قطعا قبل از رسیدن به قله جا می زنید. لذا خوب است که با خودتان عهد کنید که تا پایان سال جاری معدلتان را یک نمره افزایش دهید و یا اینکه یک درس ضعیف را به سطح متوسط برسانید.
توجه داشته باشید که هدف گذاری شما نه زیاد آرمانی و دور از دسترس باشد و نه زیاد ساده و پیش پا افتاده باشد.
۳.درس های دهم و یازدهم را تا پایان آخرین تابستان خوب یاد بگیرید.
تا پایان شهریور سال قبل از دوازدهم فرصت دارید که در دروس دبیرستان هیچ نکته ای نباشد که بلد نباشید. البته بلد بودن با توانایی تست زدن متفاوت است.
منظور از بلد بودن این است که هیچ مطلبی برای شما غریب نباشد و یا اینکه هیچ فرمول، نکته، قاعده و دستوری وجود نداشته باشد که شما کاربردش را ندانید.
۴.اولویت مطالعه با کتاب هایی است که در پایه دوازدهم ندارید.
برای سهولت کار، درس های پایه را به دو گروه مرتبط و غیرمرتبط با دوازدهم تقسیم می کنیم. بنابراین توصیه می کنیم دروس مرتبط درس هایی هستند که به نوعی در کتاب های دوازدهم تکرار شده و یا تکمیل می گردند و دروس نامرتبط درس هایی هستند که در دوازدهم وجود ندارند.
واضح است که دروس مرتبط با دوازدهم را سال آینده خواهید خواند و این خط همواره شما را تهدید می کند که سنگینی درس های دوازدهم فرصتی برای مطالعه دروس نا مرتبط برای شما باقی نگذارد.
تا پایان شهریور قبل از دوازدهم برنامه ریزی کنید و این درس ها را حتماً یک بار بخوانید.
۵.حتما ریاضی و زبان خود را جدی بگیرید و به راحتی از کنار آن ها عبور نکنید.
درس ریاضی برای دانش آموزان رشته های ریاضی، تجربی و انسانی و دروس زبان برای تمام گروه ها است که نمی توان در یک سال آن را متحول کرد.
بنابراین اگر در این درس ها ضعفی دارید اکنون وقت آن است تا قبل از ورود به سال آخر فکری به حال این درس ها بکنید.
۶. تشریحی بخوانید و فعلا به تست فکر نکنید.
مطالعه شما در حال حاضر تنها جنبه یادگیری و ادراک دارد و مسأله تسلط و تست زدن اصلاً مطرح نیست لذا خودتان را با تست سرگرم نکنید چرا که نه تنها فایده ای برای شما ندارد بلکه آن تست ها را نیز برای سال آینده خود غیر قابل استفاده می نمائید.
تنها مجازید که در آن آزمون های آزمایشی آن هم مخصوص سال یازدهمی ها شرکت کرده و تست بزنید.
روش های ویژه مدیریت زمان از نظر مهندس محمد خلیلی را در اینجا بخوانید.
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا